švýcarský plukovník Jacques Baud

Švýcarský plukovník Jacque Baud sloužící 22 let jako špion strategické rozvědky Generálního štábu armády Švýcarské konfederace je odborníkem na státy a armády východní Evropy. Jeho hodnocení válečné situace na Ukrajině, uveřejněné 2.6.2022 vyvolalo velkou vlnu nevole. Naboural totiž propagandistické klišé šířené nejen ve státech NATO, ale i masmédii v neutrálním Švýcarsku.

Žádné z médií totiž neuvedlo, že koncem dubna 2022 prezident Joe Biden rozhodl o zásadní změně jaderné politiky USA, když opustil zásadu „nepoužít jaderné zbraně jako první.“ Jinými slovy, zatímco dříve USA zvažovaly použití jaderných zbraní pouze pro odstrašení (politika „Sole Purpose“), Biden schválil politiku, „která ponechává otevřenou možnost použít jaderné zbraně nejen jako odvetu za jaderný útok, ale také jako odpověď na nejaderné hrozby.“ Jinými slovy, USA si dovolují kdykoli použít jaderné zbraně.

Především je třeba připomenout, že zbraně dodávané Spojenými státy jsou poskytovány na základě zákona o půjčce a pronájmu, který byl velmi vhodně (!) přijat 19. ledna 2022. Jinými slovy, dodané zbraně bude muset zaplatit Ukrajina. Pro ilustraci, takový mechanismus byl zaveden na začátku druhé světové války k financování vyzbrojování Spojeného království a Ruska. Své dluhy splatili v roce 2006. O zrušení ukrajinského dluhu zatím nemůže být řeč.

Dokonce ani americké zpravodajské služby nevědí, kam zbraně dodané na Ukrajinu směřují. Tato situace znepokojuje generálního tajemníka Interpolu Juergena Stocka, který se obává, že tyto zbraně se dostávají do rukou zločineckých organizací. Děje se tak však za spoluúčasti západních vlád, které se zdráhají zavést bezpečnostní opatření a mechanismy ověřování používání těchto zbraní.

ZDROJ:

https://www.novarepublika.online/2022/06/jacques-baud-aktualizace-vojenske-situace-na-ukrajine-k-2-cervnu-2022?fbclid=IwAR0jT7aGm2BIiZXU0NN3dFfNXzUPBh8296Clu4-lPTW3ca-4Qj_OfEe2LsM

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s