Ministerstvo obrany ČR

ministryně obrany Jana Černochová

Tychonova 221/1
160 00 Praha 6 – Hradčany                                                                

Praha 31.5.2022

Dobrý den paní ministryně,

obracíme se na Vás se žádostí o aktualizaci níže uvedených údajů tj. Jana Havránka,

které jsou na webu Ministerstva obrany ČR zveřejněny s datem 26.listopadu 2020.

Souběžně s tím žádáme o doplnění kalendáře akcí https://mocr.army.cz/scripts/modules/diary/default.php?calid=1, přehled níže, a to o události, které nás občany čekají 8.- 9. června 2022. S tím upozorňujeme a skutečnost, že od 12.6 2022 nejsou plánovány  Ministerstvem obrany České republiky žádné události a jediným důvodem může být minimalizovat možnost reakce občanů. Připomínáme, kdo platí armádu, zákonodárce?  

V pohledu Ústavy ČR si dovolíme citovat :

Článek 1


(1) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.

Článek 2


(1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.

Většina občanů si myslí, že mají právo být informováni o tom, co zvolení zástupci jejich jménem dělají. Upozorňujeme, že zákonodárným zástupcům byl mandát poskytnut za určitých podmínek, volebních slibů a programů politických stran a hnutí.

Stejně jako občané i my z Iniciativy NE základnám ČR, z.s. protestujeme, aby bylo o naší vlasti, její budoucnosti, rozhodováno – O nás bez nás.

Demokracie, svoboda, je založena na přístupu k informacím, jinak nelze o demokracii, svobodě hovořit, tvrdit, že žijeme v demokratickém, svobodném státě.

Žádáme o zaslání směrnice, jenž umožní zahájení jednání o mezinárodní smlouvě, která stanoví právní rámec pro pobyt amerických vojáků na českém území, která byla ve vládě schválena 25. května 2022. Souběžně s tím žádáme poskytnutí všech dokumentů k záměru uzavření jakékoliv dohody se USA například vzájemnou obrannou dohodu DCA (Defense Cooperation Agreement) mezi USA a ČR.

Zákon č.106/1999 Sb.si povinné subjekty překládají, že odpoví ne do 15 dní, ale 15. den. Naše žádost tuto možnost posouvá k odkazu na výše uvedené články Ústavy České republiky.

S pozdravem

za Iniciativu NE základnám ČR, z.s.

Václav Novotný

______________________ Původní zpráva: ________________________
> Od: „NE ZAKLADNAM.CZ“ <nezakladnam.cr@gmail.com>
> Komu: info@army.cz, e-podatelnaMO@army.cz, redakce@army.cz, „Černochová Jana“ <jana.cernochova@praha2.cz>, posta@praha2.cz, cernochovaj@psp.cz
> Datum: 31.05.2022 11:14
> Předmět: Informace jsou podmínkou demokracie, svobody občanů České republiky

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s