Pan prezident na Pražském hradě vytvořil (pardon, vyznamenal samosebou….) 19 fungl nových generálů. Pěkně k 8. květnu, tedy Dni vítězství, ono se to tak dobře hodí. Tyto řádky nebudou nikterak napřahovat proti statečným vlastencům, z nichž jistě i dnes mnozí v AČR slouží. Spíše tak trochu ke smyslu fangličkářství, co se v našem celosvětovém četníkářském spolku rozmáhá.

Lampasy! Fedrpuše! Pozamenty!

Každý normální člověk má lepší pocit, když ví, že svobodu jeho země zaručuje přiměřeně silná, zdatná armáda, plná odhodlaných vlastenců, ochotných položit za vlast život. Tato deviza nějak ztrácí na síle, jakmile se za vlast začne bojovat hnedle v Africe, na Blízkém Východě, v Asii, neřkuli pak tam, kde bratřické kočování našich vojáků začalo, na území rozdrcené, přesto navždy bratrské Jugoslávie.

Pan modroknížkový prezident, co viděl samopal snad ve filmu přitom miluje ozbrojené složky se vší náklonností amatéra a vehementně při státních svátcích vyznamenává. Máme dnes tolik skvělých šarží, že kdybychom zapojili i nositele výsluh a generálské penzisty, snadno bychom ovládli všechny operačně taktické pozice na Ukrajině prý kulhající Ruské armády. Možná, že to je i tajným plánem „obranného souručenství“ NATO, poněvadž řada našich generálů včetně jistého prezidentského kandidáta zná rusky velet.

Za Prahu“!!!

Jen se holt budou beze služeb našeho roztěkaného četnického spolku obejít na chvíli na ostatních kontinentech, kde se všude slovy pana prezidenta „bojovalo za Prahu“. Tak třeba v Afghánistánu, Kosovu, Pobaltí, Mali, Středoafrické republice, Iráku, Egyptě nebo obecně ve Středomoří. Jeden by až žasnul, kolik dveří do naší drahé domoviny je potřeba ohlídat, kolik možných děr ucpat, aby se nepřátelští ONI nemohli nijak dostat ani na virtuální dostřel Matičky Prahy. Po celém světě se „bojuje za Prahu“. Jen tak trošku málo logicky vždy na příkaz garanta naší bezpečnosti – Strýčka Sama.

No, a tak teď se „Za Prahu“ budeme prý bít v Kyjevě, infikujeme Ruskou armádu českou generalitou a necháme bratry banderovce, co jen se sebezapřením vyvražďovali české obyvatelstvo Ukrajiny, slavně zvítězit nad nepřítelem „hodnot“ z Moskvy. Je tomu totiž už 77 let, kdy Rusové zákeřně porazili Němce dříve, než stačili vyvraždit všechny Čechy a způsobili tak naší zemi nenahraditelnou škodu, poněvadž jsme tím zcela pozbyli dobrodiní germánského šprechtění a do dnešních dnů zde hovoříme marginálním slovanským dialektem. To nás (a v tom to jistě bude!) odděluje od „drahých krajanů“ odsunutých po roce 1945 do jejich milovaného „Heim ins Reich“.

Reich se totiž jaksi zmenšila, tudíž to toužebné sudeťácké volání po domově nešlo vyplnit jinak než stěhováním. Ale všeho do času. Posílená Říše už nabírá dech a zatímco amébovitá podoba Velkopolska bude polykat kousky nacistické Haliče, Germáni si počkají na zfackované opeřené husary a že by při zabírání Prus zapomněli na Sudetenland? Vážně? A koho pak bude pan prezident Zeman vyznamenávat? Kde se bude „bojovat Za Prahu“?

A co generál od myslivců? Na kolik by tak nějak – mohl pomýšlet platu?

Ale k tomu vyznamenávání ještě. Naše slavná celosvětová třicetitisícová armáda je bohatší o 9 generálů, zbylých 10 povýšených jde na vrub Hasičského záchranného sboru, policie a vězeňské služby. Ba jo 11 000 hasičů potřebuje svého generálporučíka. Podobně jako skoro 8 000 bachařů vlastního generálmajora. A málem bychom zapomněli na bývalého náčelníka generálního štábu Nekvasila. Ten chudák po léta trpěl v hodnostním vakuu pouhého generálplukovníka, s čímž i odešel do penze. Avšak naše profiNATO zbytnělá divize tuto hodnost zrušila a tak jej konečně Miloš Zeman povýšil na armádního generála. Ať si konečně i toho důchodu trošku užije, snad do té doby nijak nestrádal.

Ministerstvo obrany ČR

Protože – pozor přátelé! Oni vojáci, hlavně ti z kanceláří „na Kulaťáku“ při tom všem bránění demokracie a „bojích Za Prahu“ berou i nějaký plat. Pravda, nejvyšší pobírají hlavně ještě ti rusky hovořící, v Moskvě za účelem svrhávání putinů vystudovaní, ale je to tak, tak na živobytí. Považte, v řadě, brigádní generál, generálmajor, generálporučík a armádní generál to dělá nějakých 91 000, 104 000, 117 000 a 130 000 korun. Plus různé příplatky jako na bydlení, výkonnostní, pohotovost, zvýšená pohotovost etc. etc.

Trošku takovým šrámem na vší té povyšovací parádě byla prezidentova schválnost, že zase, zlomyslník jeden, nepovýšil ani na toho brigádního generála šéfa BISky Koudelku. Tak zas jenom plukovník! A přitom už CIA tak krásně oceněný Tenetovou cenou. Tím tradičně Američané vyznamenávají takového frajera, který umí lhát s pohledem do očí a neuhne. A prezident jej zas nechal plukovníkem. Takže pro nejbližší dobu zase žebráckých asi 78 000 místo 91 000. Pravda, naši ozbrojenci z kanclů to nedělají pro peníze, všude se prostě „bojuje Za Prahu“. No, ale stejně Dělat to zas jen za osmdesát litrů? Kdo to má furt vydržet?

Publikoval: Svatopluk Otava

komentátor ANS

1 komentář: „To se to bude blýskat, až Češi potáhnou na Rusa!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s