VĚC: VYVĚŠENÍ VLAJKY CIZÍHO STÁTU /UKRAJINY / NA PAMÁTNÍKU OBĚTEM NACIZMU V PEVNOSTÍ TEREZÍN

Je všeobecně známý, historicky doložený fakt, že zdatnými spolupracovníky v táborech nacistického Německa  byli nacisté zejména Ukrajiny, Lotyšska, Estonska, Litvy. Můj otec byl vězněn v táboře Malá pevnost Terezín za opakovaný útěk z nucených prací v Německu – nasazen jako celý ročník 1921 k otrocké práci pro nacistické Německo. Po osvobození ČR Sovětskou armádou, vstoupil do sboru SNB a kolem r.1946, byl v rámci pluku SNB, nasazen k likvidaci banderovských band /UPA/, stahujících se přes Slovensko s cílem dostat se do zajetí v americké zóně.

Dodnes si pamatuji dokumenty, fotodokumentaci, zachycující zvěrstva banderovců, vraždících obyvatele osad na Slovensku .

Je naprostým výsměchem a znevážením obětí nacismu vyvěšováním vlajek státu, který má problémy s nacistickou minulostí i přítomností, nad pietním místem Terezín.

Bandera je dnes národním hrdinou Ukrajiny !!!!??? Je to poplivání lidí, jako byl můj otec, je to neskutečný hnus, je to odpornost! A provádí to lidé, kteří by měli znát historii a varovat před opakováním této temné stránky historie .

DŮRAZNĚ PROTESTUJI VE JMÉNU PAMÁTKY SVÉHO OTEC A LIDÍ, KTEŘÍ TRPĚLI A BYLI VRAŽDĚNI, V PEVNOSTI TEREZÍN.


MUDr. I. Baudyš

Adresát:

Památník Terezín Principova alej 304 TEREZÍN 411 55
MK ČR Milady Horákové 139, PRAHA 6 , 160 41 ODBOR MUZEIÍ
MÚ TEREZÍN nám ČSA 179 TEREZÍN 411 55

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s