Sent: Friday, April 22, 2022 12:12 PM
To: René Tomášek
Subject: Památník – Malá pevnost

Vážený pane starosto,

obracím se na Vás s žádostí o vysvětlení tolerance města Terezín ohledně vyvěšení ukrajinské vlajky nad Malou pevností!

Na úvod bych Vás chtěl ujistit, že nesouhlasím s Ruskou agresí na Ukrajině! Nicméně vyvěšení POUZE ukrajinské vlajky nad Památníkem je zneuctění památky padlých (i přeživších a jejich rodin) v koncentračních táborech během 2. světové války.

Netvrdím, že by se neměla vyjadřovat podpora obyčejným lidem na Ukrajině, které jsou válkou nejvíce zasaženi, ale tahle „nešťastná“ věc s válkou na Ukrajině zdaleka nesouvisí. Dovolili bych si jen ve stručnosti doplnit trochu historie, protože jak jistě víte, během 2. světové války nejen wachmanni z Ukrajiny, ale i třeba Litvy, Lotyšska a Estonska pomáhali jednotkám SS s vražděním židů (např. v Sobiboru a Treblince jich bylo 100% z UA). Takže toto je opravdu neúcta k lidem, kteří na vlastní kůži zažili holokaust. 

Proto Vás žádám, jako starostu Terezína, aby jste se pokusil sjednat nápravu, je to opravdu velká ostuda pro město. Dokonce to proběhlo i médii (např. ČT24).

S pozdravem

Ing. Jaroslav K.

PS: Dle mého zjištění, je to navíc trestným činem, protože na budovách v ČR nesmí viset samostatně vlajka jiného státu!!!


Dne pá 22. 4. 2022 14:52 uživatel Starosta <starosta@terezin.cz> napsal:

Dobrý den,

nejste první a ani poslední, kdo mi v této souvislosti píše.

Bohužel město Terezín nemá žádnou vazbu na Památník Terezín. Památník Terezín patří přímo pod Ministerstvo kultury ČR.

Odpovědnost za vlajku tedy nese vedení Památníku a MKČR.

U nás na radnici žádná vlajka nevlaje.

S pozdravem

René Tomášek

Starosta

Město Terezín

nám. ČSA 179, 411 55 Terezín

mobil : +420 771 000 101

tel.: +420 416 782 227

www.mestoterezin.cz


Date: so 23. 4. 2022 9:11
Subject: Re: Památník – Malá pevnost
To: Starosta <starosta@terezin.cz>

Dobrý den,

děkuji za odpověď a jsem rád, že nejsem jediný komu to kromě mne a mé rodiny vadí. Je vidět, že je ještě dost občanů, kteří znají historická fakta a nesouhlasí s pošlapáváním památky lidí, co zažili holokaust během 2. světové války na vlastní kůži.

Nicméně jsem si vědom, kdo spravuje památník, ale nejdříve jsem se obrátil na Vás, jakožto nejvyšší úřední osobu města Terezína, abych zjistil postoj vedení města Terezína k dané věci.

Protože se nás ozvalo více, chtěl bych Vás tímto požádat, aby jste poslal za město Terezín a jeho občany žádost o stažení ukrajinské vlajky z památníku na vedení památníku s kopií na Ministerstvo kultury ČR. Můžete klidně použít odůvodnění, které jsem Vám zaslal v předchozím emailu.

Pokud bych psal žádost jako prostý občanů, nebude to mít takovou váhu, jako žádost od města.

S díky a pozdravem

Ing. Jaroslav K.


Datum: 28. 4. 2022 14:06:46
Předmět: Re: Fwd: Památník – Malá pevnost

posílám dopisem dopor. Památník Terezín , Principova alej 304 TEREZÍN 411 55
MK ČR Milady Horákové 139, PRAHA 6 , 160 41 ODBOR MUZEIÍ
MÚ TEREZÍN nám ČSA 179 TEREZÍN 411 55

VĚC VYVĚŠENÍ VLAJKY CIZÍHO STÁTU /UKRAJ. / NA PAMÁTNÍKU OBĚTEM NACISMUM . PEVNOSTÍ TEREZÍN

Je všeobecně známý, historicky doložený fakt, že zdatnými spolupracovníky v táborech nacistického Německa , byli nacisté zejména z Ukrajiny , Lotyšska, Estonska, Litvy . Můj otec byl vězněn v táboře Malá pevnost Terezín, za opakovaný útěk z nucených prací v Německu – byl nasazen jako celý ročník 1921 k otrocké práci pro nacistické Německo. Po osvobození ČR Sovětskou armádou, vstoupil do sboru SNB a kolem r.1946, byl v rámci pluku SNB, nasazen k likvidaci banderovských band /UPA/, stahujících se přes Slovensko s cílem dostat se do zajetí v americké zóně. Dodnes si pamatuji dokumenty, fotodokumentaci , zachycující zvěrstva banderovců, vraždících obyvatele osad na Slovensku .
Je naprostým výsměchem a znevážením obětí nacismu vyvěšováním vlajek státu, který má problémy s nacistickou minulostí a přítomností.¨, přímo nad pietním místem Terezín. Bandera je dnes národním hrdinou Ukrajiny ??? Je to poplivání lidí, jako byl můj otec , je to
neskutečný hnus, je to odpornost a provádí to lidé, kteří by měli znát historii a naopak spíše varovat před opakováním této temné stránky naší historie .

DŮRAZNĚ PROTESTUJI VE JMÉNU PAMÁTKY MÉHO OTEC A LIDÍ, KTEŘÍ TRPĚLI A BYLI VRAŽDĚNI, V PEVNOSTI TEREZÍN,

JK

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s