Než začnou jakýkoliv „angažovaný redaktor“ a „angažovaný politik současné vládní strany“ útočit na učitele, kteří mají jiný než oficiálně zcela neprávem požadovaný názor, a než začnou hovořit cosi o „schvalování agrese“, měli by si zjistit, kdo a v jaké míře v konfliktu na Ukrajině skutečnou agresi provádí. Také by se měli zamyslet nad tím, proč v případě nespočetných skutečných agresí NATO (které byly v rozporu s rezolucemi OSN) sami zbaběle mlčeli. Jedná se například o agresi NATO v Iráku, Lybii, Sýrii, Afghánistánu, o „humanitární“ bombardování“ Jugoslávie atd.

Všichni skuteční světoví vojenští a političtí analytici (český mainstream je však nikdy!!! nepublikuje) hodnotí válku na Ukrajině jako proxy válku NATO (tedy válku v zastoupení) proti Ruské federaci! 

Například rozhovor Mike Whitneye s Larry C. Johnsonem, který je veteránem CIA a Úřadu ministerstva zahraničí pro boj proti terorismu. Je zakladatelem a řídícím partnerem společnosti BERG Associates. Larry poskytoval 24 let výcvik komunitě speciálních operací americké armády. ZDE: https://www.unz.com/mwhitney/larry-c-johnson-the-ukrainian-army-has-been-defeated-whats-left-is-mop-up/

Rozhovor francouzského reportéra, který byl na Ukrajině a s překvapením zjistil, že ukrajinským vojskům velí Američani – video v příloze. Dokumentární film – Oliver Stone – Ukrajina v plamenech, o zdrojích současného ukrajinského nacionalismu. ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=pKcmNGvaDUs

Na Ukrajině trvá občanská válka již 8 let. Zahynulo při ní 15 tisíc  rusky mluvících lidí a mnoho dětí a to jen proto, že hovořili ve své mateřštině! Viz například Alej andělů, památník zabitých dětí z Donbasu

4)   Ukrajina se snažila získat jadernou zbraň a použít ji proti Rusku – to veřejně sdělil prezident V. Zelenský v únoru na konferenci v Mnichově.

5)   Ukrajina se chystala použít proti Rusku biologické zbraně. 1. února t. r. zaměstnanci americké ambasády v Kyjevě stáhli z oficiálních stránek diplomatické mise veškeré dokumenty o amerických biologických laboratořích nacházejících se na území Ukrajiny.

Rozhodnutí Američanů „zakrýt stopy“ bylo provedeno ihned po zveřejnění v britském tisku. The Daily Expose zveřejnil článek pod názvem: Je v konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem více, než se na první pohled zdá? Upozorňuje na to, že během několika let si americká armáda na území Ukrajiny vytvořila síť biologických laboratoří a všechny jsou tajné. Navíc byla zveřejněna mapa rozmístění těchto laboratoří po celé zemi. „Daily Expose“ poznamenává, že tyto informace odhalují konflikt na Ukrajině v novém světle. Nad Ruskem se rýsovala biologická hrozba, kterou vytvořily USA se souhlasem kyjevských úřadů.

ZDE: https://dailyexpose.uk/2022/02/24/is-there-is-more-to-the-ukraine-russia-conflict/

6)   Americký pravicový internetový informační portál Mintpress.com informuje, jak funguje západní systém strategické ukrajinské propagandy během válečné operace. Ukrajinská propagandistická kampaň je mimořádně dobře připravena. Klíčová „partnerská média“ v různých zemích světa (hlavně v západní Evropě i v ČR) dostávají společné „noty“ v reálném čase – tedy veškeré potřebné a také velmi podrobné informace o tom, jak mediálně manipulativně (vždy v neprospěch Ruska) pokrýt různé události na Ukrajině.

Ukrajina s pomocí zahraničních (především amerických) konzultantů vybudovala efektivní síť zahraničních PR agentur, které aktivně přispívají k prosazování těch „správně“ připravených zpráv do veřejného informačního prostoru. Hlavním provozovatelem informační kampaně na podporu Ukrajiny je agentura PR Network se sídlem v Londýně, která působí jako integrátor řetězce menších PR agentur a je úzce propojena přímo s britským regulátorem v oblasti komunikací UK Government Communication Service Strategy and Evaluation Council.

Pro orientaci jsou novinářům zahraničních médií zasílány pokyny pro používání správných výrazů v komunikaci a o správném úhlu pohledu při pokrytí událostí. Relevantní informace jsou aktualizovány denně. Například soustavné opakování výrazu „agrese Ruska proti Ukrajině“ apod. A naši redaktoři vše jen dokola opakují jako papušci.

NATO aktivně využívá své robotické farmy k šíření propagandistických zpráv především přes facebook. Samotná kampaň je financována vládami Velké Británie, České republiky, Open Society George Sorose a US National Endowment for Democracy (NED). Podpora je poskytována také prostřednictvím USAID (vládní agentura USA pro mezinárodní rozvoj).

7)   Rezoluce Valného shromáždění OSN nehovoří ani o ruské  invazi, ani o ruské agresi, ale požaduje ukončení ruské ofenzívy na Ukrajině. Tyto tři pojmy jsou v diplomatické mluvě velmi rozdílné – a diplomaté si dávají pozor na jazyk. Ofenzíva (tedy útok) je charakteristická aktivitou, pohybem a iniciativou, jde o způsob jednání.

Agrese znamená napadení, které se projevuje záměrným bezdůvodným poškozováním.

Invaze znamená okupaci území a to udělalo NATO a USA v Iráku a jinde, kdy okupovaly území a privatizovaly zdroje ve prospěch amerických firem a politiků.

ZDE: https://news.un.org/en/story/2022/03/1113152

EU – Listina základních práv:

Článek 11 – Svoboda projevu a informací

Každý má právo na svobodu projevu. Toto právo zahrnuje svobodu zastávat názory a přijímat a rozšiřovat informace nebo myšlenky bez zasahování veřejné moci a bez ohledu na hranice.

Svoboda a pluralita sdělovacích prostředků musí být respektována.

https://fra.europa.eu/cs/eu-charter/article/11-svoboda-projevu-informaci

Panu Mgr. Marku Adamovi a paní učitelce Martině Bednářové musí být navrácena čest, kterou poskvrnili neinformovaní novináři a ideologicky zaujatí politici.

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.  (absolventka Univerzity Karlovy, obor žurnalistika a politologie)

předsedkyně politického hnutí Aliance národních sil

_________________________

Reakce na článek pod názvem:

Někteří učitelé nevědí, jak mají naložit s informacemi – zde:

KOMENTÁŘ: Někteří učitelé nevědí, jak mají naložit s informacemi. Ukazuje to na problém v českém školství? | Blogy a komentáře | Drbna | Budějcká Drbna – zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

2 komentáře: „Někteří redaktoři a politici nevědí, jak mají naložit s informacemi. Ukazuje to na problém s jejich objektivitou?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s