Inflace národní měny je pekelná jízda. Ovšem inflace, do nichž se propadla hodnota českých vyznamenání (a některých hned v době jejich zrodu) – no, v to jsme asi zase světoví…

Vyznamenání pro jakoukoli příležitost, osobnost i postavičku.

Příkladem úplně znehodnoceného „ocenění“ je Stříbrná medaile předsedy Senátu. Už vznik certifikovaného plácání po ramenou by vydal za humoristicky laděný fejeton. Nějaký senátor navrhne, předseda Senátu pak schválí a udělí.

Autorem návrhu i procedury je ODS milovník fangliček Přemysl Sobotka. Napadlo jej to v roce 2007, aby se na čísi návrh svým vlastním vynálezem nechal „na odchodnou“ z politikářské trafiky i odekorovat.

V roce 2012 přišel docela prohnaný, leč jinak pologramotný šéftrafikant Milan Štěch s nápadem udělovat senátní placku 28.říjma, tedy v oficiální Den české státnosti. S přihlédnutím k tomu, jaké konotace se k 28. říjnu váží, je docela zmatečné, co se vlastně slaví. Svátek Svatého Václava, jenž byl prý kolem roku 935 v tento den (?) zavražděn, vyvraždění Slavníkovců o 60 let později nebo dokonce na počest Sv. Václava K.H. Frankem založený Štít protektorátu Böhmen und Mähren v roce 1944?

Vzhledem k výše naznačené intelektuální kapacitě Milana Štěcha si lze těžko představit, že by ten 28. říjen, který tehdy ještě bystře uvažující Miloš Zeman nazval „Dnem servility a kolaborace“, byl opravdu jen jeho nápad. Rozhodně však i prototyp nemyslícího funkcionáře do každého režimu Milan Štěch se od roku 2019 honosí svou vlastní stříbrnou hvězdičkou.

Vyznamenání za vraždy se taky počítá…

V posledních dnech módních výjezdů politikářských nicek za selfíčky s airsoftovými přilbami a neprůstřelnými vestami do (prý) Kyjeva, odjechali i čeští a polští rusobijci na krátkou dovolenku, mezi nimi i šéf českého Senátu Miloš Vystrčil. A aby jaksi trumfnul další přeochotné rusofoby a vlastně čiré rasisty Východní Evropy, vzal si na cestu i senátní placku pro nejznámějšího nacistu a fašistu současného světa Zelenského.

Pravda, nejpikantnější na celé situaci je, že medaile je udělena dle slov samotného Vystrčila „ukrajinskému lidu“. Tento lid však na venek reprezentuje pučistická loutka Ihora Kolomojského Volodymyr Zelenskyj, jenž řídí vyvražďování „svého lidu“ na Donbase a neštítí se jej ani vyvražďovat všude tam, odkud odchází Ruská armáda s primitivním úmyslem na tuto armádu vyvražďování svalit.

Vystrčilem vyznamenaný „ukrajinský lid“ se rázem ocitá ve velmi dobré společnosti podobných nenávistníků ke všemu ruskému jako třeba jsou: „balkánská řeznice“ Madeleine Albrightová, profesionální pomlouvač Jefim Fištejn, „rudá fena“ Jiřina Šiklová a další. U některých stojí za zmínku „zásluhy“ pro které byli našimi odloženými hochštaplery vlastně vyznamenáni.

Nora a ti druzí..

Tak třeba Nora Fridrichová, autocenzurou vycepovaná deklamátorka „jediné pravdy“ dostala Vystrčilův stříbrný odznáček za „mimořádnou nezdolnost a odvahu, za pomoc potřebným“. Že by korporátní fašisté snící o ovládnutí světa byli ti potřební? A tlampačka jejich tezí u nás musí snad projevovat jakousi odvahu?

Nebo plukovník Michal Koudelka, ředitel BIS byl Vystrčilem dekorován za „vytrvalou službu vlasti za všech okolností“. Jelikož Koudelka už byl vyznamenán i jinou vlastí tzv. Tenetovou cenou a „všechny okolnosti“ mohou zahrnovat i takové, za které by ve fungujícím státě dostal kulku, je zde jistě Vystrčilovo čestné, hvězdné a stříbrné uznání na místě.

A což teprve Šimon Pánek! Ano ten známý velitel barevnorevolučních trénů, jenž kupříkladu dle vlastních slov „vzdělával“ a „rozděloval tuny mouky“ v Sýrii všude tam, kde potom kraloval Islámský stát. Taky za to dostal i Vystrčilovu plaketu. Jen to zdůvodnění přinutí každého buď k smíchu nebo pláči. Prý za „odvahu, pokoru a humanismus“. Jistě, o děti a harémy teroristů musí být také postaráno, jestliže samopaly jejich mužům obstarával i věčně vykulený ministr Zaorálek, nic zlého ovšem netuše, protože také nevidouc a neslyše.

Vypadá to, že těch 54 000 000 000 na „pomoc“ Ukrajině nemusí ani stačit.

A protože tedy „ukrajinský lid“ jsou i tisíce mafiánů v silných vozech, jimiž se valí do České republiky jsou tito všichni rovněž vyznamenáni, zaslouží úctu a nekonečný vděk od lidu českého. Aspoň do doby, než se staneme také „ukrajinským lidem“, nicht wahr?

A jak to pan Vystrčil chce ještě fyzicky udělat to vyznamenávání? Než všem 40 000 000 dekorovaným Ukrajincům a později i našim 10 000 000 Novoukrajinců potřese rukou, to se asi namaká. A vůbec, než to všechno obejde, že…?

A taky jak nechá vyrazit všechny ty medaile. Je to po 40 gramech a při dnešních cenách 925 Kč za gram je to nějakých 38 850 Kč. To všechno jen pro začátek krát těch 40 000 000, to máme hnedle 1 554 000 000 000 000 Kč. Ještě že je premiér vystudovaným matematikem, tak snad to nějak nepodcenil….

Publikoval: Svatopluk Otava

komentátor ANS

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s