Jestliže by měla Česká republika tolik bojeschopných vojáků, jako má teoretiků a bezpečnostních, mediálních, vojenských a na sociálních sítích i občanských „analytiků“, šel by z nás určitě strach.

Ještě větší blbci, než si lze představit…

Výčet „znalců“ je věru široký. Masmédii vypláchnuté myslivny amatérských grafomanů šijí do Ruska na podivuhodně tolerovanou nenávistnou (prý stíhatelnou…😊) ale hlavně nepokrytě rasistickou notu pod články slaboduchých jelimanů, kteří nemají nejmenší přehled o struktuře a možnostech žádné armády, natožpak té ruské. Takt jim udává špinavá fašistická svoloč politického spektra včetně proradné, a jinak směšné „opozice“, muziku pak tvrdí „analytici“ zaměstnaní jako žurnalisté v  Ukradené televizi a jim podobná kohorta již jmenovaná pod titulkem článku.

Laje se na jednoduchém principu, kdy nikdo z drtičů klávesnic není s to pochopit, že Ruská armáda neudeřila na pomatenou Ukrajinu plnou silou, od počátku šetří jak infrastrukturu, tak i životy civilistů, ba i vojáků Ukrajinské armády. Slitování nemá a nebude mít s nacistickými smečkami mezinárodních vražedných formací, které po dlouhá léta terorem (ale s požehnáním vlád a prezidentů Ukrajiny) sužovaly donbaské Rusy.

Rusové plošně nebombardují? Tak to nemají žádnou morálku a „hodnoty…!

Tak tedy politikářští a „novinářští“ šakalové vyslovují jakési „podivení“ nad tím, že Rusové nenapodobili Američany formou vedení válek, jak je ve světě „našich hodnot“ a „našeho způsobu života“ obvyklé. Totiž totální devastací země a milionovými civilními oběťmi, klidně i statisíci mrtvých dětí, jak se postupovalo třeba v Iráku. A jak si to pochvalovala nedávno zašlá mezinárodní řeznice Korbelová.

Prý z toho všeho plyne, že Rusové vlastně mají chabou bojovou morálku, jejich armádní technika je šrotem, vlastně již téměř utíkají a hlavně při útěku vraždí nebohé civilisty. Kdo má trochu rozumu v hlavě a trpělivost verifikovat sdělované bláboly už dnes jasně ví, že vrahové vlastních civilistů jsou bandy ozbrojených psychopatů, které úkoluje vrchní vrahoun svého lidu Zelenský.

Jak vzniká z analytika syntetik.

Veškerá videosvinstva a nejrůznější docela dobře odhalitelné sprosté faky o tragických událostech na Ukrajině vytvořené štáby SBU a britských i polských nebo amerických tajných služeb přejímají „analytici“ bez jakýchkoli výhrad, žádným analýzám je nepodrobují.

Ať už jde o v pošahaných intošských kruzích známého tzv. vojenského experta Britských listů Karla Dolejšího, jenž už před lety vytýkal polské armádě nedostatek pontonových mostů, které by šly použít dobře při pohybu v běloruských bažinách (asi při „obranné“, „vynucené“ ofenzívě, to je opravdu jím vymyšlený terminus technicus pro agresi), přes „odborníky“ producírující se v „analýzách“ na obrazovkách ČT i komerčních stanic až po blábolily různých webů, jako např. jistý Richard Stojar, jenž pilně „analyzuje“ na Univerzitě obrany v Brně.

Posledně jmenovaný „analyzuje“ i na webech, například na Magazínu Plus. Uvádí tam, že: „se objevují informace o špatné morálce ruských vojáků. Zvlášť u vojáků základní služby, kteří ani nevěděli, že jsou vysíláni do nějakého konfliktu.“ (Toto web převzal z iRozhlasu. pozn. aut.) „Expert“ a „analytik“ patrně soudí, že velitel kterékoli armády seznámí pěkně týden do předu mančaft s tím, že bude útočit tehdy a tehdy tam a tam. Tak to je ovšem obrana republiky v dobrých rukou, zejména když fialová vláda postupně posílá vojenskou techniku k likvidaci na Ukrajinu.

Také teoretik profesním původem z „kulturní fronty“ Štěpán Kotrba, který měl kdysi docela střízlivý pohled na mezinárodní události a uměl se v nich orientovat, konečně „dozrál“. Pro Parlamentní listy například uvedl, že je to ze strany Ruska „zpackaná válka“ a že je „trapné, že Rusové nebyli schopni obsadit Kyjev“. Co dodat…?

Všichni tito „analytici“ se vůbec  nepouštějí do žádných rozborů, pouze jaksi komentují presstitutní kamarilou naházené střípky nesmyslů a stůj co stůj z nich jaksi flikují požadovaný výsledek. Potom jim na „profesním“ kontě zacinkají nějaké ty stříbrné a hrobaři skutečných analýz mají konečně zase na polívku nebo chemikálie.

A nakonec ještě bílá vrána.

A o tom to je. Analýza je rozbor, kdežto popisované látání událostí prolhanými fantaziemi je jakási schizofrenická „syntéza“.

Jedna jakási výjimka však přece jen existuje. Jako jakási baletka tancuje mezi vejci veleopatrně opravdový analytik a expert na bezpečnostní problematiku Andor Šándor. Sice si také netroufne pustit takříkajíc hubu na špacír úplně na doraz, ale vidí a komentuje nešťastný svět na východ od Kyjeva znalecky a jemně tak, že i z nevyřčeného se posluchač docela dobře domyslí.

Například otevřeně říká, že „Spojené státy na této krizi nemohou nic prodělat a následky a břemena ponese Evropa. Já jsem byl překvapen, jak Evropa naskočila na tento narativ USA, jak rychle akceptovala tento tlak a nedomyslela, že následky poneseme my.“ Co dodat? (Snad že nebyl až tak moc překvapen…)

Ale pochopitelně i on dává všanc svou obživu a kariéru v jinak nemilosrdném fialově rakušanském světě. I tak je bílou vránou ve veřejně dostupných komentářích a jen díky jemu se tento článek titulkuje tak, jak je shora uvedeno. Poslední analytický Mohykán. Poslední analytik mezí cáklými syntetiky.

Publikoval: Svatopluk Otava

Komentátor ANS

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s