Další díl z korespondence s vedením Deníku.cz ohledně křivého obvinění Marka Adama kvůli Rusku a Ukrajině.

Dobrý den pane Gallo, 

dnes publikoval pan Dintar opět článek na adresu pana Marka Adama pod titulkem: Lež není názor.

Titulek má ve čtenářích implikovat názor, že Mgr. Marek Adam v něčem lže.

Nejenže ani v samotném článku nic takového není, ale navíc má J. Dintar panu Adamovi za zlé, že je pro demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny. Znamená to tedy, že pan Dintar podporuje a schvaluje militarizaci a nacifikaci této země. Prosím, abyste z toho jako vydavatel vyvodil patřičné závěry. Na J. Dintara se totiž vztahuje stíhání dle trestního zákoníku č.40/2009 Sb. § 406 a § 407.

§ 406 – Příprava útočné války: „Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.“

§ 407 – Podněcování útočné války: „Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.“

Dále opětovně upozorňuji na to, že pan Dintar používá lživě a zcela neprofesionálně (nýbrž jen ideologicky manipulativně) slova o ruské agresi. Rezoluce Valného shromáždění OSN však nehovoří ani o ruské  invazi, ani o ruské agresi, ale požaduje pouze ukončení ruské ofenzívy na Ukrajině.

ZDE: https://news.un.org/en/story/2022/03/1113152

Tyto tři pojmy jsou v diplomatické mluvě absolutně rozdílné!

Ofenzíva (tedy útok) je charakteristická aktivitou, pohybem a iniciativou. Jde o způsob jednání!

Agrese znamená napadení, které se projevuje záměrným poškozováním. To například prováděla vojska NATO v Jugoslávii.

Invaze znamená okupaci území. To udělalo NATO a USA v Iráku a jinde, kdy okupovaly území a privatizovaly zdroje ve prospěch amerických firem a politiků. 

Očekávám Vaší brzkou odpověď a samozřejmě nápravu situace.

Děkuji.

S pozdravem

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.

předsedkyně ANS

Článek „Lež není názor“ je ZDE:

1 komentář: „Schvaluje redaktor Deníku.cz přípravu útočné války?

  1. Vážená PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., ve Vaší úvaze jste udělala kardinální chybu ve výrokové logice. Vysvětlím Vám to:

    Z „…má J. Dintar panu Adamovi za zlé, že je pro demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny.“ rozhodně nevyplývá to, co uvádíte, tedy: „Znamená to tedy, že pan Dintar podporuje a schvaluje militarizaci a nacifikaci této země.“

    PhDr. a Ph.D. jsou vědecké hodnosti a základním principem vědy je logická a objektivní práce s fakty. Měla byste tedy buď opravit Vaše chybné tvrzení a nebo přestat používat vědecké tituly, jelikož je pouze dehonestujete, a zůstat u titulu z vysoké školy života.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s