Jeden z hlavních morálních mrzáků – Roman Máca, tzv „analytik“ Institutu pro politiku a společnost, si dovoluje označit pedagoga Mgr. Marka Adama z ANS za „dezinformacemi pomateného jedince“. Prolhaného ubožáka Mácu platí ten údajně nejlepší a údajně „český“ think thank, který má tyto partnery (sponzory a dozorce): European Liberal Forum, European Movement in the Czech Republic, Fridrich Naumann Foundation (což je je německá nadace pro liberální a libertariánskou politiku), American Center, Google, Visa a další. Je tedy naprosto zřejmé, čí prohnilou píseň Máca a další dutohlavci, kritizující pana Adama zpívají. Z jejich lží a „odborných“ úvah je skutečně na zvracení!

Článek na Aktuálně.cz je zde:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ucitel-dejepisu-ruska-agrese-na-ukrajine/r~e879056cb4d911ec8b18ac1f6b220ee8/

Zde korespondence mezi Mgr. Markem Adamem a zákeřnou redaktorkou Barborou Doubravovou, která článek připravila a samozřejmě vytrhala věci z kontextu rozhovoru, o nějž sama požádala.

———- Původní e-mail ———-
Od: Marek Adam
Komu: Doubravová, Barbora <barbora.doubravova@economia.cz>
Datum: 5. 4. 2022 18:23:33
Předmět: Re: Aktuálně.cz – dotaz ohledně Ukrajiny

Dovoluji si Vás upozornit, že v článku uvádíte nepravdy.

Žádným členem Klubu českého pohraničí nejsem. Kde můžete dokázat toto tvrzení??? 

Nevím, kdo si článek objednal a kdo vám dodal fotografii z pietní akce konané dne 9. května 2021 v Táboře. Nicméně mám pocit, že jde o štvavou kampaň vůči mé osobě. 

Pokud máte problém se sovětskou vlajkou, upozorňuji vás, že v roce 1945 při osvobozování Československa od fašismu existoval na východě Evropy jeden státní útvar, zahrnující dnešní Rusko i Ukrajinu – SSSR (proto sovětská vlajka). 

Z mé výpovědi do svého článku jste evidentně použila jen to, co se vám hodí. 

Moji právníci již se mnou podnikají některé příslušné kroky. 

S pozdravem

Mgr. Marek Adam


———- Původní e-mail ———-
Od: Doubravová, Barbora <barbora.doubravova@economia.cz>
Komu: Marek Adam
Datum: 5. 4. 2022 17:31:08
Předmět: Re: Aktuálně.cz – dotaz ohledně Ukrajiny

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď.

Hezký den,

po 4. 4. 2022 v 18:33 odesílatel Marek Adam napsal:

1) Kantorská profesionalita a čest mi nedovoluje promítat svůj osobní ani politický názor do výuky jako takové. Touto zásadou se snažím řídit. 

U některých kontroverzních kapitol v dějinách mohu pouze motivovat žáky k jejich vlastnímu zamyšlení, proč se ty či ony věci v dějinách mohly vůbec stát. 

Situace na Ukrajině vyžaduje mimořádně citlivý přístup. Už proto, že jakákoli generalizace by mohla vést k nebezpečnému zjednodušování této velmi složité problematiky. Ona problematika v sobě zahrnuje i jazykový a náboženský podtext. Mám v práci kolegu pocházejícího z Ukrajiny, pravoslavného kněze Jiřího Táborského. Je to neskutečně vzdělaný a moudrý muž. S ním tyto věci pravidelně konzultuji, abych získal zasvěcený pohled na život na Ukrajině. 

Je pravdou, že někteří žáci se mě na některé souvislosti ptají. Zdůrazňuji jim, že škola je především institucí apolitickou. Jako učitel dějepisu se nicméně snažím vysvětlovat a objasňovat žákům historický kontext všech dějinných událostí – příčinné souvislosti a jejich následky. To platí o celých dějinách.

2) Jsem členem a odborným poradcem Českého mírového fóra. Mír ve světě je pro nás nejvyšší hodnotou. S žádnou vojenskou intervencí není z mírového hlediska možné „souhlasit“. Musíte se ovšem zároveň ptát, zda se v té zemi v minulosti nedělo někomu bezpráví. Zda tam nedocházelo ke genocidě, k vraždám. Osobně se domnívám, že válka na Ukrajině započala již v únoru 2014. Ruská vojenská operace je nešťastným důsledkem toho, co se tam dělo celých předchozích 8 let. Situace tam zašla příliš daleko a dostala rozměr občanské války. A pokud si nastudujete informace o tom, co se během těch osmi let dělo např. na Donbasu, zjistíte, že ta situace tam není vůbec tak černobílá, jak nám ji líčí mainstreamová média. Tzv. Alej andělů připomíná brutální zabití 500 nevinných dětí. Představte si, že by někdo vraždil Vaše děti jenom za to, že mluví svým mateřským jazykem, nebo že např. vyznávají náboženství svých rodičů.

Jako člen Českého mírového fóra a jako člověk studující Koncepci sociální bezpečnosti bych svůj příspěvek rád završil větou, která je současně i přáním:

„Mírové nebe nad hlavou!“

Mgr. Marek Adam

P.S. Věřím, že má odpověď nebude nijak „vytržena z kontextu“. Pro jistotu mám všechny maily zálohované.

Srdečně zdraví

Marek Adam 


———- Původní e-mail ———-
Od: Doubravová, Barbora <barbora.doubravova@economia.cz>
Komu: Marek Adam
Datum: 4. 4. 2022 15:34:46
Předmět: Aktuálně.cz – dotaz ohledně Ukrajiny

Vážený pane Adame,

moc ráda bych znala Vaše vyjádření k Vašim výstupům o válce na Ukrajině, které proběhly médii. Chci se tématu věnovat v článku. Budu Vám moc vděčná za odpověď.

1) Na gymnáziu učíte dějepis, proto předpokládám, že se Vás například mohou Vaši žáci dotazovat na to, co se děje na Ukrajině. Pokud ano, na co se Vás například ptají. Mluvíte s žáky o válce na Ukrajině? Jak jim ji prosím vysvětlujete? Případně promítá se nějak Váš názor na Ukrajinu do výuky dějepisu na gymnáziu?

2) Souhlasíte s pádem ruských vojsk na Ukrajinu, který započal 24.2. 2022 a trvá doteď?

Moc děkuji, těším se na odpověď

Hezký den

Barbora Doubravová

redaktorka

Economia, a.s. | Pernerova 47 | 186 00 Praha 8

m: +420 732 857 250
barbora.doubravova@economia.czwww.aktualne.cz


Barbora Doubravová

Economia, a.s. | Pernerova 47 | 186 00 Praha 8

m: +420 732 857 250
barbora.doubravova@economia.czwww.aktualne.cz

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ:
Obsah tohoto e-mailu a jeho jakékoli přílohy je určen pouze uvedenému adresátovi (adresátům) a může obsahovat informace a skutečnosti, jež jsou předmětem důvěrných informací společnosti Economia, a.s. a jako takové musí být chráněny před vyzrazením. Pokud nejste zamýšleným adresátem této zprávy nebo Vám byla tato zpráva zaslána omylem, prosíme o upozornění odesílatele na tuto skutečnost a její bezodkladné vymazání včetně všech příloh. Zároveň Vás v takovém případě upozorňujeme, že jakékoli další použití, přeposílání, kopírování a ukládání této zprávy nebo jejího obsahu a příloh je přísně zapovězeno a bude řešeno právní cestou.

CONFIDENTIALITY NOTICE:
The contents of this e-mail message and any attachments are intended solely for the addressee(s) and may contain confidential and/or privileged information owned by Economia, a.s. and may be legally protected from disclosure. If you are not the intended recipient of this message or their agent, or if this message has been addressed to you in error, please immediately alert the sender by reply e-mail and then delete this message and any attachments. If you are not the intended recipient, you are hereby notified that any use, dissemination, copying, or storage of this message or its attachments is strictly prohibited.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s