Kdo dal příkaz, aby na Karlštejně visela ukrajinská vlajka?

Otevřený dopis ředitelce Národního ústavu památkové péče

Žádost na premiéra o konkrétní rozpis jeho údajné cesty do Kyjeva 

Otevřený dopis o poskytnutí informace, zákon 106/1999 Sb.

Žádost na premiéra o konkrétní rozpis jeho údajné cesty do Kyjeva 

Pan

Petr Fiala

Předseda vlády

Úřad vlády ČR

nábřeží Edvarda Beneše 4

118 01 Praha 1

Žádost o poskytnutí informací od předsedy vlády ČR Petra Fialy na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Praha 22. 3. 2022

Pane předsedo vlády,

žádáme o Vaši pravdivou odpověď na naše otázky – ve smyslu slibu člena vlády ČR, který jste složil při nástupu do úřadu do rukou prezidenta republiky: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony a uvádět je v život. Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužiji svého postavení.“

Naše otázky:

  1. Byl jste na své březnové návštěvě s V. Zelenskym skutečně v Kyjevě? Je totiž všeobecně známo a fakticky doloženo, že jste národu lhal a v Kyjevě jste nebyl. Žádáme Vás o zcela konkrétní rozpis cesty, včetně dopravních prostředků a časového harmonogramu.
  1. O čem konkrétně jste jednal se zástupci Polska, Slovinska a Ukrajiny? Žádáme však, abychom nebyli mystifikováni způsobem, který jste zvolil na své tiskovce. Můžete na svou čest vyvrátit slova poradce prezidenta Zelenského Michala Podolaka, který veřejně sdělil, že se v Kyjevě během Vaší návštěvy jednalo o možném vzniku nové vojenské aliance U-24, která by vznikla jako odnož “neschopné” Severoatlantické aliance? Dle Kyjeva je prý NATO neschopné rychlé reakce na hrozby v Evropě, a proto vzniká nová aliance “odhodlaných” v čele s Českou republikou, Polskem a pobaltskými státy. Anebo poradce Zelenského a současně mírový vyjednavač s Ruskou federací veřejně lhal?

Pane premiére, jste si vědom toho, že se i na Vás vztahuje stíhání dle trestního zákoníku č.40/2009 Sb. § 406 a § 407?

§ 406 – Příprava útočné války: „Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.“

§ 407 – Podněcování útočné války: „Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.“

Pane premiére, Vaše vláda zastupuje pouze 28% voličů naší země. Tedy drtivou menšinu! Svým chováním a zneužíváním svého postavení ohrožujete naši zemi, a proto Vás žádáme, abyste – i z vlastního pudu sebezáchovy – okamžitě odstoupil.

Zde pro informaci:

Associated Press (AP)  poskytla nejpodrobnější informace o setkání. Záhlaví agentury odhaluje, že její reportéři podali svůj příběh z Varšavy; nebyli přítomni akcí, o kterých tvrdí, že je ověřili. Jediným přímým zdrojem zprávy AP byl údajně polský úředník, který uvedl: „Návštěva byla plánována několik dní, ale z bezpečnostních důvodů byla držena v tajnosti, řekl Michal Dworczyk, náčelník generálního štábu Morawiecki“.

V drobným písmem pod zveřejněním fotografií ze setkání vydala AP agentura prohlášení o zdroji. Snímky pocházejí z „videa poskytnutého ukrajinskou prezidentskou tiskovou kanceláří“.

ZDROJ:

https://www.sott.net/article/465597-The-Zelensky-Summit-meeting-in-Kiev-was-fake-The-meeting-was-at-Przemysl-Poland?fbclid=IwAR1Lg8TPaQFzfX4040jq6PKRIGqhPsdQbY_HWoRu8q1Gb2_Sy3ABuUgS9dY

PODPISY:

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně politického hnutí ALIANCE NÁRODNÍCH SIL

Adam B. Bartoš, předseda politické strany Národní demokracie

Bc. Antonín Baudyš, politické hnutí Prameny

Mgr. David Tygr Ploc, MBA, předseda politické strany Domov

David Tesař, předseda politické strany Manifest.cz 

Otevřený dopis ředitelce Národního ústavu památkové péče

Paní

Ing. arch. Naděžda Goryczková

Generální ředitelka NPÚ

Valdštejnské náměstí 162/3

118 01 Praha 1

Žádost o poskytnutí informací na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Praha 24. 3. 2022

Paní ředitelko,

žádáme o odpověď na následující otázku:

Kdo dal příkaz, aby byly na národních památkách vyvěšeny vlajky Ukrajiny? Cíle a poslání NPÚ hovoří o tom, že jste památkový ústav a výzkumná organizace státní památkové péče. Vaše činnost spočívá v odborném usměrňování péče o památky a památkově chráněná území a s tím související výzkum a vývoj a o péči o soubor zpřístupněných kulturních památek, zejména hradů a zámků, které jsou v přímé správě Národního památkového ústavu.

Vaše činnost nespočívá ve vyjadřování politických a jiných stanovisek skrze vyvěšování ukrajinských vlajek!

Ve své činnosti se řídíte zákonem o státní památkové péči, který říká toto: Účel zákona (1) Stát chrání kulturní památky jako nedílnou součást kulturního dědictví lidu, svědectví jeho dějin, významného činitele životního prostředí a nenahraditelné bohatství státu.

Co si to dovolujete dávat příkaz k vyvěšování ukrajinských vlajek na hradech jako je například Karlštejn?! Co si to dovolujete zatahovat do svojí práce politické názory?

Na vámi propagovanou činnost se vztahuje Trestní zákoník 40/2009 Sb. § 329 Zneužití pravomoci úřední osoby.

PODPISY:

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně politického hnutí ALIANCE NÁRODNÍCH SIL

Adam B. Bartoš, předseda politické strany Národní demokracie

Bc. Antonín Baudyš, politické hnutí Prameny

Mgr. David Tygr Ploc, MBA, předseda politické strany Domov

David Tesař, předseda politické strany Manifest.cz 

2 komentáře: „Dva dopisy

  1. Srdečně Vás zdravím. Děkuji za hodnotné informace. Děkuji za to, že JSTE a že pravdivě informujete o zradě naší-ne naší vlády.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s