Americký pravicový internetový informační portál Mintpress.com dostatečně podrobně popsal, jak funguje systém strategické ukrajinské propagandy v současné fázi válečné operace

  Ukrajinská propagandistická kampaň je mimořádně dobře připravena. Klíčová „partnerská média“ v různých zemích světa (hlavně v západní Evropě a v ruskojazyčných médiích levicového spektra) dostávají v reálném čase veškeré potřebné a také velmi podrobné informace o tom, jak mediálně pokrýt různé události na Ukrajině. Například obsazení jaderných elektráren v Záporoží a v Černobylu vyžaduje vytvoření bezletové zóny NATO nad Ukrajinou atp.

  Ukrajina s pomocí zahraničních konzultantů vybudovala efektivní síť zahraničních PR agentur, které aktivně přispívají k prosazování těch „správně“ připravených zpráv do veřejného informačního prostoru.

  Hlavním provozovatelem informační kampaně na podporu Ukrajiny je agentura PR Network se sídlem v Londýně, která působí jako integrátor řetězce menších PR agentur a je úzce propojena přímo s britským regulátorem v oblasti komunikací UK Government Communication Service Strategy and Evaluation Council, jakož i s mezinárodní sítí nezávislých partnerských agentur ICCO Worldwide (mimochodem, osobně pozdravujeme Andreje Barannikova, SPN a Elenu Fadejeva Fleishman-Hillard Vanguard, dlouholeté partnery ICCO).

  Klíčovým finančním operátorem pro ukrajinskou strategickou komunikaci ( zahrnující psychologické operace, GŘ, propagandu, interakce s mezinárodními médii) je Ministerstvo zahraničních věcí Ukrajiny.

  Důležitým prvkem ukrajinské informační kampaně je stránka Ukraine.ua, které šéfuje jistý Jaroslav Turbil, který je podle autora tohoto materiálu spojován přímo s americkou rozvědkou;

  Důležitým prvkem strategické komunikace se západním publikem z Ukrajiny jsou pak memy, ve kterých jsou hojně přítomny nacistické symboly (příklady jsou uvedeny v originálním materiálu).

  Pro orientaci jsou novinářům zahraničních médií zasílány pokyny pro používání správných výrazů v komunikaci a o správném úhlu pohledu při pokrytí událostí. Relevantní informace jsou aktualizovány denně.

  NATO aktivně využívá své robotické farmy k šíření propagandistických zpráv přes FB. Samotná kampaň je aktivně financována vládami Velké Británie, České republiky, Open Society George Sorose a US National Endowment for Democracy (NED). Podpora jim je poskytována také prostřednictvím USAID.

  Ze zdrojů využívaných ukrajinskými PR agenturami pro propagandu autor článku jmenuje například Meduza, Novaja Gazeta, Dožd, BBC, Current Time.

  Do kampaně jsou výrazně zapojeny také americké lobbistické firmy jako SKDKnickerbocker a Yorktown Solutions, Your Global Strategy. Kampaň podporují mimo jiné i specialisté z Edelman, největší globální reklamní agentury na světě. Celkově, jak se uvádí v materiálu, na informační kampani pracuje asi 150 komunikačních a lobbistických struktur. Podpoře této informační operace se věnují celé pracovní týmy v rámci svých agentur.

https://t.me/intelslava/23349

Telegram: Intel Slava Z

Americký „right-wing portal“ Mintpress.com nás tedy přesvědčil, že jde o skutečně impresivní domácí práci a dostatečně detailně ukázal, jakým způsobem pracuje současný systém pro strategii Ukrajinské propagandy….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s