Šiřte rychle tuto zprávu ať podpoříme hajného pana Boučka, který podal podnět k trestnímu síhání Toto jim nesmí projít!!!!!!

Vrchní státní zastupitelství Praha

Jan Bouček

adresu redakce neuvádí

Podávám tímto trestní oznámení na předsedkyni parlamentu ČR paní Markétu Pekarovou Adamovou nar.2.10.1984 a ministra obrany paní Janu Černochovou nar.26.10.1973 za jejich nenávistné projevy k situaci na Ukrajině. Ve svých projevech jsou pro válku, chtějí zapojení naší republiky do války, což vyvolává strach a paniku u občanů. Prokazatelně se jedná o snahu o zavlečení naší republiky do válečného vztahu Ukrajina-Rusko.

Paní Černochová navíc (*před projednáním a schválením vládou*) prezentovala na sociálních sítích a ve sdělovacích prostředcích, že pošle na Ukrajinu dělostřelecké náboje. Nevím, jakou má pravomoc, zda toto může udělat bez rozhodnutí vlády, ale vím a mohu poukázat na mezinárodní smlouvu o obchodu se zbraněmi, kterou naše republika podepsala a dle které se zakazuje prodávat zbraně tam, kde by mohly vyvolávat nebo zhoršovat ozbrojený konflikt. Tato situace bezpochyby nastane a tím lze očekávat i odvetu ze strany Ruska vůči naší republice. Vystupování výše jmenovaných ve veřejných sdělovacích prostředcích a na sociálních sítích nese plně znaky porušení zákona, proto podávám tento podnět.

§ 407 – Podněcování útočné války : Trestní zákoník – 40/2009 Sb…

<http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-13-dil-2-paragraf-407&gt;

*Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.*

§ 406 – Příprava útočné války : Trestní zákoník – 40/2009 Sb.

<http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-13-dil-2-paragraf-406&gt;

Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.

Domnívám se, že by se měla posoudit činnost a odpovědnost:

1) Ministra zahraničí Jana Lipavského nar.2.7.1985,který vystupuje obdobně jako výše uvedené.

2) Ministra vnitra Víta Rakušana nar,16.6.1978, jehož resort měl ze zákona ihned začít provádět úkony v trestním řízení.

3) Ministra spravedlnosti Pavla Blažka nar.8.4.1969 který stejně tak jako ministr vnitra neřešil a neupozornil vládu ,že jsme vázáni mezinárodní smlouvou o nedodávání zbraní do rizikových oblastí. A že paní Černochová a paní Pekarová Adamová porušují zákon § 406,§407

4) V neposlední řadě k zodpovědnosti by měl být povolán předseda vlády Petr Fiala nar.1.9.1964 , který je za členy své vlády zodpovědný Místo,aby tyto lidi odvolal, přistupuje a přehlíží jejich jednání a sám podporuje porušování mezinárodních smluv ohledně munice pro Ukrajinu.

5) Měli by být řešeni všichni členové vlády, kteří odsouhlasili dodávku zbraní na Ukrajinu v rozporu s uzavřenou mezinárodní smlouvou a tím se zhoršuje ozbrojený konflikt v daném místě

Požaduji urychlené řešení, my občané této země nechceme být zavlečeni do války. Prosím o sdělení výsledku šetření.

26.1.2022

Jan Bouček

Oznámení stejného znění zaslal Jan Bouček i na Krajské ředitelství Policie ČR v Praze

113 komentářů: „*Věc: **Podnět k zahájení trestního stíhání dle trestního zákoníku č.40/2009 Sb. § 406 a § 407*

 1. Každá válka je svinstvo. Nezájem a neochota jednat a odvrátit ji, je odsouzení hodná. Tito „naši“ všeználci, když neudělají nic pro odvrácení konfliktu, tak by měli mlčet. Už vůbec ne, podněcovat a štvát či vyzbrojovat. Ano, souhlasím s jejich urychleným odchodem, těchto vazalů.

  To se mi líbí

  1. nechci válku, já jsem stará, ale co moje děti a vnoučata? S dnešní vládou nesouhlasím a chci, aby byli členové, kteří nás do ní chtějí zavléci, potrestáni.

   To se mi líbí

 2. V našem případě se nemůže jednat o útočnou válku. Útočí Ruská federace a náš stát podporuje Ukrajinu, která se brání. je dobré začít uvažovat. Podobné názory co tadz čtu zavinily Mnichov a světovou válku.

  To se mi líbí

  1. Pane Havel asi jste se probudil z komatu. Od roku 2014 útočí Ukrajina na Rusky mluvící občany východní Ukrajiny. To že přetekl hrnec a Putin tomu dělá přítrž není žádný útok, ale obrana svého lidu.

   To se mi líbí

 3. Příprava útočné války, podněcování útočné války… Něco mi uniklo? My se chystáme vstoupit do války na straně ruských okupantů? Podpořit slabšího neprávem napadeného je nutné a stojím za našimi představiteli. Každý granát dodaný Ukrajině a použitý na její odvšivení od okupantů, je dobře použitý granát.

  To se mi líbí

  1. Vážený pane Marku, Ukrajina je jenom obuškem USA proti Rusku. USA má z tohoto největší prospěch a jistě jste si mohl všimnout, kde byla válka, tam bylo vždy USA. A USA se jenom směje, jak se Slované bijí. A říká Vám něco fašistická organizace AZOV?

   To se mi líbí

 4. NEBYLI JSME VE VÁLCE A VLADA NAS DO NÍ ZATAHLA NIC NÁM NEHROZILO DOKUD NEZAČALI DODÁVAT ZBRANĚ S TÍMTO AKTEM NESOUHLASÍM .BYLA TO VÁLKA UK A RUSKO A NE NAŠE .

  To se mi líbí

 5. Z většiny zdejších komentářů se mi chce zvracet a jímá mě hrůza při představě, že tohle taky může mít volební právo… Chceme mír, chceme mír… Myslíte, že tohle je nějaký argument? Setkali jste se někdy s větou „Si vis pacem, para bellum“? Víte alespoň něco málo o historii? Uvědomujete si, že ti, kteří chtěli mír a nechtěli bojovat, byli první porobení? Srovnání s předehrou 2. světové války není vůbec špatné. Tehdy se mocnosti za každou cenu snažily vyhnout válce a jak to dopadlo… Agresora nelze porazit ústupky ani v případě např. domácího násilí, ani v případě pouliční kriminality a ani v mezinárodních jednáních. Vy všichni, kdo chcete mír vedete zemi do náručí ruského medvěda.

  To se mi líbí

 6. Je to už zuřící oheň, do kterého politici i masmédia trvale přilévají olej, aby v nás vzbudili „žádoucí“ emoce. Potřebuji abychom akceptovali jejich „neakceptovatelné“ jednání a rozhodnutí, která vůbec nesměřují k tomu abychom jako národ byli jednotní, cítili se zdraví a v bezpečí…… :-(. Naprosto souhlasím s podáním žaloby !

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s