Vážená paní poslankyně,

Vážený pane poslanče,

podle sdělení Státního ústavu pro kontrolu léči (dále jen „SÚKL“) distributoři a dovozci nemají povinnost dle § 33 odst. 5 ZoIVD notifikovat testy pro diagnostiku onemocnění covid-19, které jsou určeny pro profesionální použití zdravotnickým pracovníkem – viz https://www.sukl.cz/prehled-testu-k-diagnostice-onemocneni-covid-19. Zmíněné ustanovení zákona však končí odstavcem 3 a číslo 5, na které se odkazuje SÚKL, neexistuje – viz https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-268.

Máme tady podstatné připomínky:

  1. Test se nestane kvalitním a účinným jenom tím, že přípravek používá zdravotník. Vzhledem k tomu, že se testy nenotifikovaly a neprošly klasickým schvalovacím řízením přes kvalifikovanou osobu, dochází k důvodnému podezření, že se jedná o nekvalitní zdravotnické prostředky, které mohly poškodit zdraví testovaných osob.
  2. Je třeba okamžitě ukončit testování přípravky, zejména když ani neprošly klasickým schvalovacím procesem, a u kterých není zajištěna kvalita, účinnost a ani bezpečnost, a to tím spíše, když se používají i u nejmladších věkových skupin.

Na základě výše uvedeného Vás žádáme o urychlenou nápravu a zrušení testování na covid-19. Zcela zbytečně se zkreslily výsledky vyšetření provedených nenotifikovanými testy a evidentně nejsou vůbec potřeba. Testovat se mají jen nemocní lidé. Tak to v klasické medicíně vždy bylo a je potřeba se k osvědčené praxi vrátit.

Předem děkujeme za účinnou pomoc v této věci, protože věříme, že i pro Vás je zdraví občana jednou z priorit.

Prosíme o sdělení postupu.

S pozdravem

Aliance národních sil


Vážení přátelé, pošlete tento dopis svým poslancům se svým podpisem. My jsme tak již učinili, nyní je řada na Vás.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s