Tedy většina. Snad. Ovšem někteří dnes i radostně tleskají. Ti, co mají peníze a moc, kteří jsou ve vedení tohoto státu. Řeč je o slupce „liberální demokracie“ s fíkovým listem „lidských práv“. To pod slupkou je fašizmus.

Fašizmus

Definic fašizmu je povícero. Co jde vidět už na povrchu jsou autoritativní princip, militarismus, sociální darwinismus, kult mládí a síly. Role státu je chápána korporativisticky, v německém podání, z nějž dnešní političtí hysterici čerpají stejně jako jejich prvorepublikoví předchůdci z Vlajky (Karel Schwarzenberg či Jan Lobkowicz – známá jména, není-liž pravda…) je pak i vypjatý rasizmus.

Korporativisticky pojatý stát je organizační složka korporátního kapitalizmu, dnes globálně nadnárodního a jemu sloužící. Zničená technologická (kdysi)velmoc zvaná Československo je toho důkazem. Ekonomicky nezadlužená země je rozbitá, v troskách a zadlužená. Každý politický šmejd si přitom dnes bere při nejneuvěřitelnějších příležitostech do nevymáchaných úst Masaryka se Štefánikem, kteří se musejí v hrobech obracet.

Rasizmus

Rasizmus je po celou historii Evropy dobře patrný z pozic Frankogermánů, později Anglosasů jako prudká nenávist ke všemu slovanskému, právě v těchto dnech proti všemu ruskému. Je paradoxem doby, že dnešní nenávistné vytí proti Rusku a Rusům je nejvíc slyšet ze sprostých hub tzv. kulturní fronty, politické garnitury a zbytků kdysi solidního sportu. Česky. Je to neuvěřitelné, ale je to tak.

Kdysi dobrý brankář Hašek by kolektivně vylučoval ruské hokejisty z americké NHL jen za to, že nechtějí zapřít svůj původ a vlast (Kde byl Dominátor, když americké bomby s ochuzeným uranem drtily srbská města?), hysterický profesůrek v premiérské sesli Fiala bez jakýchkoli skrupulí sděluje oblblému národu, že je ve válce, pseudoumělci typu Kluse skládají oslavné tirády na pučistický režim v cizí zemi, o níž vědí prd (nač vědět, když nám Ukradená, kdysi Česká, televize „řekne“?). Občané nevěřícně zírají a pak začínají být raději zticha.

Rasistické bombardování Rusi na internetu, v masmédiích a svolávaných halekačkách nezná mezí, mnozí kdysi cinkající kíčemi za změnu bývalého režimu se spontánně vyjadřují tak, že kdyby bývali věděli…, nechali by si tehdy raději ruku useknout.

Nikoho nenapadne, že historicky se vždy postupovalo ze Západu na Východ a po výprasku a milionech mrtvých se prchalo z Východu na Západ. Když obě cesty byly lemovány Germány zmasakrovanými Čechy, Slováky, Poláky, Ukrajinci a nejvíce Rusy. Bohatství Ruska prostě nedá kleptomanům „civilizovaného světa“ spát a zneužití ignorantských paběrkářů moci a kolaborantských kreatur Z Prahy, Kyjeva či Varšavy je tak lákavé…

Korporativismus

Ten se už projevuje. Estébáčtí pachatelé „sametového“ převratu předali klíče od československého majetku a bank do rukou nadnárodního bankovního sektoru, zbyly nám jen oči pro pláč než jsme se stačili pořádně rozhlédnout.

Ministr zdravotnictví v duchu předchozích hrobařů československé, pak české medicíny už nepokrytě sděluje, že současné zdravotnictví je neufinancovatelné, občané si budou muset připlatit. Kolik, za co všechno a kdo, se zatím cudně zamlčuje, protože jsme přece „ve válce“.

Zákoník práce je k smíchu, poněvadž zavedený švarcsystém umožňuje vydírat zaměstnance bez nároku na zdravotní a sociální pojištění. V umělé pandémii tento stát odral své občany tak, že proplácel z jejich peněz zaměstnavatelům až 80% mzdy. Takže jsme platili sami sebe a polykali jsme díky masmediální masáži plnými doušky lež o tom, že je to ta sociální solidarita. Naprostá zlodějna odkoukaná z Germánie, za kterou by si vrchní tehdejší místodržící Babiš zasloužil… co myslíte? Vyznamenání?

Nu a jak jinak, na důchody už taky nebude. Nešťastník zaměstnaný na dohodu nebude mít nárok na nic, protože sice daně jakési odváděl, ale nenaspořil si. Výdobytky demokracie jistě nekončí tímto výčtem. Například nucené práce mají Péťa s Vítkem v záloze a jistě tak blahodárný pracovní režim i nějak nazvou. Co tak „optimalizace minimálních příjmů“?

Militarizmus

Ano, i to je rysem fašizmu. O dobrý výchozí stav se sice korporáti připravili zničením ozbrojených sil východních pašalíků tzv. „profesionalizací armády“, ale tehdy se jim to jevilo nutné. Co kdyby se východní poddaní nasytili příliš rychle neoliberalismu sovětského typu a rozhodli se vzít si své země zpět? Takto už sice na to síla není, ale zase se budoucí eurowehrmacht připravil o dostatek slovanského kanonenfutru, až se zase půjde vizitírovat ta moskevská kasička. Prozatím jim jednoduše nějaké ty peníze prostřednictvím „sankcí“ proti ruským bankám ukradli, ale pořád tam prý přece tam zbývá dost.

Takže tak. Ke světlým eurozítřkům je nalajnováno…

Svatopluk Otava

1 komentář: „Když odstraníte slupku, vyděsíte se.

  1. Definice fašizmu podle KSB – citace V.V.Pjakina
    Podstatou fašismu, nezávisle na ideologii, kterou se kryje… protože on je schopen využít jakoukoli ideologii. Podstatou fašismu je to, že dav „malých lidiček“ aktivně podporuje zneužívání moci elitářskou oligarchií, která nespravedlnost prezentuje jako spravedlnost/pravověrnost a na tomto základě překrucuje světonázor lidí veškerou svou mocí, kultivuje ve společnosti nespravedlnost a brání tak lidem stát se skutečnými lidmi. A za druhé, pod různými záminkami veškerou svou mocí potlačuje všechny a každého, kdo pochybuje o pravověrnosti jí samotné a politice, kterou vede a to včetně těch, kteří byť i je vyvolají takovéto její podezření.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s